Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12633

    Poštovani,
    Imam 36 god. i do prošle zime nisam imao zdravstvenih problema još od dečjih bolesti. Tada sam prvo počeo da osećam slabost i blago trnjenje leve noge, što je trajalo 10-ak dana, da bi mi se zatim desio nekakav napad manifestovan jakim lupanjem srca i pritiskom u glavi. Nakon toga nekoliko dana sam imao glavobolju (jedne noći sa mučninom), što je kulminiralo izuzetno jakom glavoboljom koja je trajala cele noći tokom koje sam se plašio da ne izgubim svest. Sledećeg jutra sam primao infuziju sa manitolom, lekar neurolog je konstatovao vertigo, počeo sam da pijem "stugeron" i situacija se sporo ali postepeno poboljšavala.
    Tokom svega toga nisam imao problema sa orijentacijom, sve pokrete i glave i tela sam mogao uobičajeno da izvedem, ali sam se otežano kretao, jedno vreme mi je smetalo npr. ako prekrstim noge, i duže vremena mi je bilo teško da pišem rukom. Sve je bilo praćeno na momente velikim pulsom (prosečno 80 do čak 110). Nakon 15-ak dana na kontroli kod druge lekarke, takođe neurologa, ona je smatrala da se ne radi o vertigu, njena dijagnoza je bila (ako se dobro sećam) "simptomatična glavobolja", smatrala je da nema organskih oboljenja i da će se stanje popraviti ali da glavobolje mogu trajati mesecima. Prepisala mi je tanakan i bromazepam.
    Takođe sam želeo da razjasnim situaciju sa srcem pa sam kod kardiologa radio test opterećenja, i konstatovano je da je sve ok. Kraće vremena zatim sam pio i propranolol i dugo već nemam povećanje pulsa. I oftamolog je konstatovao da nema problema sa te strane (mada nosim sočiva 15 god). Nakon nešto više od mesec dana sam se postepeno vraćao uobičajenim aktivnostima (uz dosta šetnji). Situacija se tokom proleća poboljšavala uz izvesne glavobolje tokom promena vremena. Tokom leta gotovo da uopšte nisam imao problema pa sam radio i teže i dugotrajnije poslove oko sređivanja kuće. Od kraja avgusta opet osećam povremene glavobolje, takođe uglavnom tokom promena vremena, mada mi u poslednja 3-4 dana glavobolja konstantno više-manje traje. Osećam se ošamućeno, bol nije jak, i mislim, ali nisam siguran, da nastaje u oblasti potiljka. Sadašnje glavobolje su podnošljive, mada svakako neprijatne, ali se plašim da se ne bi ponovila prethodno navedena situacija. Nemam nikakvih drugih problema kojih je bilo ranije (puls...).
    Poštovani doktori, (izvinite ako je uvod bio suviše dug, ali je bio nužan da bih objasnio situaciju), moje pitanje bi bilo da li možete pretpostaviti o kakvim se glavoboljama radi, šta je njihov uzrok, koliko će sve trajati, koja bi bila najbolja terapija (trenutno povremeno koristim stugeron, tanakan i bromazepam)... Napominjem da se uglavnom bavim poslovima vezanim za kompjutere (prošle godine intenzivno, ove godine umerenije), nemam izraženijih stresova ni većih problema (izuzev što nisam oženjen, što su gore pomenuti lekari, pola u šali, pola u zbilji, naveli kao uzrok problema, ali se ja ne osećam opterećeno zbog toga).
    Unapred veoma zahvaljujem.

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Poštovani,
      uradite rentgen vratne kičme i LS kičme, EEG i MR mozga, pa se javite da popričamo. Verovatno se radi o glavoboljama uzrokovanim spondilozom - okoštavanje vratne kičme, jer posao za stolom tome pogoduje. Što se tiče slabosti leve noge i to može biti rezultat deformiteta, ali sada slabinskog dela kičme. Ukoliko imate bolove predlažem tbl.Rantudil forte 2x1 i tbl.Mydocalm 3x1 uz postojeću terapiju za cirkulaciju koja se redovno koristi, a ne povremeno.