Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12596

    Poštovani,
    Volela bih da mi objasnite uklještenje živca u desnoj ruci, kako do toga dolazi.
    Da li zbog toga boli cijela ruka?

    Odgovoreno: 12. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Postoji više živaca u svakoj ruci pa i u desnoj. Ne znam o kom nervu se radi. Do uklještenja može doći usled spondiloze - okoštavanja vratne kičme, usled povreda ruke ili deformiteta ruke i sl. Zbog toga se može javiti bol, trnjenje ili slabost ruke. Da bih vam što preciznije odgovorio potrebno je da mi kažete više podataka (kako je nastalo, koje su tegobe, koliko traju i sl.), uradite EMNG i ponovo se javite. Pozdrav.