Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12546

    Poštovani dr,
    u familiji mog supruga već niz generacija boluje od Parkinsonove bolesti/familija njegove majke. Majka mu nije bolesna, ali su bile tetka, baka ...
    Da li je bolest nasledna, jer živim u strahu da bi mogao oboleti moj suprug i deca?

    Odgovoreno: 12. 10. 2008.
    • Postovana/i,
      Jeste nasledna sklonost ka bolesti, tj. ka aterosklerozi koja je jedan od uzroka ili ka metabolizmu dopamina. Što se tiče genetske predispozicije, bolesnici koji u porodici imaju obolele od Parkinsonove bolesti imaju 2 puta veći rizik za njen nastanak. Rizik je isto tako veći ako se bolest kod člana porodice javila u ranijoj životnoj dobi. Pozdrav.