Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12529

    Poštovani,
    molila bih Vas, ako možete da mi kažete nešto o metaboličkom ispitivanju likvora, koliko ono traje, na koje bolesti može ukazati?
    Naime, moja sestričina je rođena početkom avgusta, na vreme, ocenjena kao zdrava beba, ocena 9, testovi u toku trudnoće uredni - triple test idr. Nakon 36h je dobila prve konvulzije, a nakon nekoliko dana zapala u komu, probudila se nakon 25 dana, ali i dalje je na kiseoniku, ima konvulzije, prima lek Frizium, slabija je pokretljivost. Skener pokazuje neznatno uvećanje 3. i 4. moždane komore, trenutno ispituju likvor, pa nas zanima šta bismo mogli da očekujemo?
    Bili bismo Vam veoma zahvalni na odgovoru.