Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12447

    Poštovani doktore,
    snimao sam kičmu i nalazi pokazuju: ispravljena fiziološka lordoza vratnog i lumbalnog dela kičmenog stuba. Spondylosis cervicalis et lumbalis. Uncarthrosis. Discopathio c5-c6. Regija c6-c7 nije prikazana profilnom snimku. Suženje međupršljenskog prostora L5-S1 u posteriornom delu. Smorl-ove hernije u posteriornim delovima donjih pokrovnih ploča L4 i L5.
    O kojoj se bolesti radi, da li je ona štetna i šta mi preporučujete kako se ona leči?
    Unapred sam Vam zahvalan

    Odgovoreno: 12. 10. 2008.
    • Postovani, radi se o spondilozi - okostavanju u vratnom delu i slabinskom delu kicme. Medjutim, nalaz na rentgenu nije dovoljno informativan, treba uraditi MR kicme. Oboljenja kicme su cesta (nasledje, uslovi zivota i rada...), mogu se zaleciti rehabilitacijom i lekovima, na pr. tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Pozdrav