Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12378

    Poštovani dr,
    interesuje me da li se kod jakog napada migrene, kod kojeg ne pomažu lekovi, može dati amp.Diklofena i amp.Bedoxina.(Im.). Imala sam često takve napade i u Hitnoj su mi uvek davali neku injek.od koje mi odmah prođe, čula sam da se uglavnom to daje, pa me interesuje da li je to tačno i ako nije, šta preporučujete?

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Poštovana,
      može se dati, u principu ne odgovara svima koji boluju od migrene isti lek tako da svako za izvesno vreme \"pronađe\" sebi neki lek koji mu pomaže. Terapija zavisi od toga da li je to samo migrena ili je komplikovana i sa hipertenzijom ili hipotenzijom ili spondilotičnim promenama vratne kičme. Kakav je nalaz na EEG koji je obavezan kod migrene? U principu močete početi sa tbl. Imigran 1 na početku napada, a ako ne prođe može još jedna tableta uz tbl.Mg 150 2x1, tbl.Rantudil forte 1-2x1 po potrebi. Javite se ako imate nejasnoća sa odgovorima.