Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12257

    Poštovani,
    Juče sam radio MR cervikalne kičme i ustanovljeno mi je sledeće:
    1. Na nivou C6-7 anularno bubrenje superponirano sa kombinovanom dorzomedijalnom, lijevostranom dorzolateralnom i intraforaminalnom za oko 8mm kaudalno migrirajućom protruzijom diska koji redukuje prednji likvorski prostor, imprimuje lijevi lateralni aspekt mijelona bez znakova kompresivne mijelopatije, obostrano foraminalno diskoradikularni kontakt sa pripadajućim radiksima, relativna stenoza spinalnog kanala. 2. Na nivou C5-6 anularno bubrenje superponirano sa manjom centralnom protruzijom diska, obostrano foraminalno diskoradikularni kontakt sa pripadajućim radiksima, relativna stenoza spinalnog kanala. 3. Na nivou C3-4 I C4-5 diska.
    Ovo je zaključak mog pregleda, pa Vas molim da mi navedenu dijagnozu što je moguće razumljivije pojasnite?
    U iščekivanju Vašeg odgovora, pozdravljam Vas,
    Perica

    Odgovoreno: 08. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #12257

    • horvat marija 11. 06. 2012.

      Imam slicne dijagnoze samo jos nisam naisla na odgovor sta je tacno cervikalni mijalon notmalne morfologije da li je to nesto sto treba da se nalazi u tom delu vratne kicme