Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12256

    Poštovani doktore,
    Imam 25 godina i 1-2 puta sedmično užasne glavobolje koje traju po 24 časa. Radila sam CT mozga i snimala vrat kičme, nalazi uredni. Isto tako KKS i gvožđe. Dali su mi da pijem Ksalol 0.25mg uveče, Klometol na početku ataka, pola sata potom 2 Paracetamola. Bol mi uvijek počinje u desnom dijelu vrata, pa se širi na cijeloj desnoj strani glave i čela, a čak me i oko boli. Imam osjećaj da će mi glava pući. Pomagajte, jer mi tablete protiv bolova ne pomažu.
    Hvala Vam unaprijed!

    Odgovoreno: 08. 10. 2008.
    • Poštovana,
      to liči na migrenozne glavobolje. Kažite mi u kojim okolnostima se glavobolje javljaju, da li se intenziviraju na napor, pri promeni vremena, da li su tišteće ili pulsirajuće? Potrebno je da uradite EEG. Do tada uzimajte tbl.Imigran 1 tableta na početku napada, a ukoliko ne prestaje kasnije još jednu, tbl.Mg 150 2x1, tbl.Rantudil forte 1 tableta po potrebi. Javite se sa nalazom i odgovorima.