Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12212

    Poštovani doktore,
    U zadnjih mesec dana, imam bol koji nekako šeta. Jedan dan me boli (osećam štrecanje pri nekim pokretima) sa desne strane leve lopatice, dok drugi dan to nekako pređe na bok (u istoj visini, kao između rebara) i malo na pred.
    Da li to mogu biti posledice nekog oboljenja kičme ili leđnjih mišića. Da naglasim, programer sam, sedim nekad i po više od 10 sati dnevno, mada gledam svaki dan makar da provozam bicikl radi fizičke aktivnosti.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Poštovani,
      tegobe mogu da budu zbog sedećeg položaja koji nije baš najpovoljniji za kičmu. Druga varijanta može biti i nazeb mišića usled promaje. U svakom slučaju uradite MR grudne (torakalne) kičme. Da li imate promene spolja u vidu crvenila ili sličnog? Javite se sa nalazima. Do tada preporučujem terapiju tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.