Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11720

    Poštovani,
    zanima me Vaše mišljenje u vezi problema moje bake. Ona ima 80 godina. Od bolesti ima astmu, probleme sa visokim pritiskom, odnosno sve što ide sa tim godinama. Međutim, najveći problem se javio pre nekoliko dana. Gotovo potpuno je izgubila veze sa realnošću, misli da je kod kuće, a u stvari je u poseti bratu u Hrvatskoj i tako redom. Takođe, rođaci moraju da joj stavljaju pelene, jer valjda ne kontroliše mokrenje ili ne zna da treba da ide u kupatilo. Ne znam da li ima veze i to što je nešto prehlađena (temp. oko 38), pa je to pojačalo neki proces. Meni kao laiku to ne liči na Alchajmera, jer bi to i ranije davalo neke znake, pa me zanima Vaše misljenje, o čemu se tu radi i kod kog lekara bi je trebalo voditi kad uspeju da je vrate u Srbiju?
    Unapred hvala, i uopšte pohvale za Vaš sajt

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Poštovana,
      temperatura ima sigurno veze sa tim, makar delimično u smislu da je pokrenula pritajeni proces demence (opravdan za godine), jer stariji teško podnose temperaturu. Treba da se javi neurologu, a potom po potrebi i psihijatru sve u zavisnosti od toga da li tegobe traju ili će prestati po prestanku temperature. Do tada joj dajte tbl.Tanakan 3x1, tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Vit C 1000 1x1 uz antibiotik obavezno. Pozdrav