Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11648

    Poštovani doktore,
    moja mama ima 46 godina. Već nekoliko godina joj jedna ruka trne, a druga se trese (kao da drhti). Nedavno su lekari ustanovili da boluje od Parkinsonove bolesti.
    Možete li mi objasniti o čemu se radi?
    Unapred zahvalna,
    Marija

    Odgovoreno: 29. 09. 2008.
    • Poštovana,
      odavde ne mogu mnogo da Vam kažem s obzirom da je nisam pregledao, nego treba da verujem na reč. Ako je stvarno reč o Parkinsonovoj bolesti radi se o strukturama mozga koje gube dopamin i javljaju se tipični nevoljni, ali ritmički pokreti. Treba da se javite neurologu koji se bavi poremećajima pokreta.