Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11419

    Postovani,
    Patim od preterane pospanosti, dovoljno spavanja mi je tek preko 12, pa i 14 sati dnevno, zbog koje sam ispitivana endokriniloški, sve ok, neurološki, sve ok i NMR i dopleri i lumbalna punkcija, sem što EEG registruje visokovoltirani Delta talasi, talasi povremeno levo temporalno, u toku hiperventilacije konstantno, navedena aktivnost se gubi 45 sec.po prestanku hv i vraća na povremenu gore opisanu. Nije mi preporučena nikakva terapija, s tim što se eeg prati na tri meseca i nikada nije bilo značajne razlike. Samoinicijativno sam se obratila psihijatru,koji je apsolutno isključio postojanje bilo kakvog psihijatrijskog problema, kao i psihologu, koji se posle gomile testova složio da je sa te strane sve uredno. Napominjem da imam 27 godina, da poslednjih 12 god. spavam ovoliko i da iako, nazovi živim normalno, ovaj problem pospanosti mi jako rameti život i funkcionisanje.
    Ima li nade da se to reši? Pijem dosta vitamina, naročito B grupe, krvna slika mi je odlična...
    Šta bi bio Vas savet za dalje? Na šta upućuje nalaz sa EEGa i zašto je nephodno kontrolisati ga tako često?
    Unapred Vam hvala!

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.

Komentari na pitanje: #11419

    • Postovani, patim od migrena sa aurom. Radjen mi je eeg, u toku hiperventilacije provocira se nespecificna iritativna aktivnost iznad ft regiona obe hemisfere. Mozete li mi objasniti o cemu se radi? Hvala