Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11373

    Poštovani dr,
    Molila bih Vas da mi kažete na šta utiču sledeći lekovi i za koju bolest se koriste.
    Naime, moju majku već dva meseca boli glava bez prestanka, muka joj je i ima vtoglavice, kao i povremeno gušenje u grudima. Išla je na skener glave i rekli su je da je u redu, kao i dopler krvnih sudova vrata. Inače, ima problema i sa kičmom i vratnim pršljenovima, ali nije moguće da je od toga toliko boli glava ili? Otišla je sa tim svim rezultatima kod neurologa i dao joj je lekove: rivitril, flunirin, cavinton, tanakan.
    Možete li mi reći u kojim slučajevima se to koristi i da li će od toga bolovi prestati.
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.
    • Poštovana,
      moguće su glavobolje usled spondiloze ili diskopatije vratnih pršljenova, ali to treba dokazati na MR vratne kičme. Rivotril je lek za određene vrste glavobolja, flunirin za smirenje, Cavinton za cirkulaciju (3x1) kao i Tanakan (3x1) koja je oslabljena usled pritiska kičmenih pršljenova sa izraslinama na krvne sudove vrata. Može da proba sa tom terapijom, s tim što bih umesto Flunirina i Rivotrila dao tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1. Ako potraju tegobe javite se ponovo, a uz to može da uradi i EEG.