Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11310

    Imam 20 godina, i pre dve godine dok sam bio u srednjoj školi, konstatovana mi je bolest "Neuralgija trigeminusa"od strane neurologa, zatim dve nedelje sam uzimao lek "Karpabin" i sve je prošlo. Zatim ove godine, (prošla je jedna čitava godina bez ikakvih bolova), sam ponovo dobio iste bolove, a to su: bolovi oštri, u predelu prednjeg dela glave, u blizini desnog oka, koje pri napadu suzi, i na isto ne mogu da gledam, a bolovi se prostiru celom dužinom desnog dela glave kao "sevanje". Nakon prestanka napada na desno oko i dalje slabo gledam, jer me malo boli. Takođe sam probao širok spektar lekova od karbapina (koji mi je pre pomagao), preko brufena, bedoksina, diklorapidam, ksalol-am, tegretol-a, i ništa mi trenutno ne pomaže, zato Vas molim da mi Vi pomognete ako ste u mogućnosti, makar nekim svetom.
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 09. 2008.
    • Poštovani,
      prvo uradite SEP trigeminusa (javite se neurologu). Probajte sa Neurontinom, a ako i on ne pomaže uz Karbapine koji možete povećavati do 1000mg dodajte tbl.Aspirin protect 100 1x1 i tbl.Chymoral forte 2x1. Izbegavajte postupke koji provociraju atak neuralgije (promaja, hladna, pa vruća voda i sl.)