Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11287

    Imam 30 god, od 12. godine imam glavobolje koje se javljaju povremeno, u razmaku od po nekoliko meseci pa i par godina. Prvo počinjem da ne vidim, tako što vidim čoveka, ali mu ne vidim ruku, tj. jedan deo tela, zatim kreće trnjenje perifernih delova tela, nekada ruke, nekada noge, pa počne lice, ceo taj proces traje od 1 do 2 sata, da bi zatim došlo do jake glavobolje. Nema pravila koje je god. doba. Sa 18 godina sam išla kod neurologa, ali nisam dobila nikakvu dijagnozu, osim da je sve u redu. Inače, ne pijem nikakve lekove, niti imam nekih drugih zdravstvenih problema.
    Da li postoji dijagnoza za ovakvo stanje?

    Odgovoreno: 23. 09. 2008.
    • Poštovana,
      da li su Vaši roditelji (majka) bolovali od glavobolja? Treba obavezno da uradite MR mozga i EEG, rentgen vratne kičme. Javite nalaze. Kakav je karakter glavobolja (tišteća, pulsirajuca)? Kakav Vam je krvni pritisak i vid? Uzimajte tbl.Mg 150 2x1, tbl.Imigran 1 na početku napada, a ako ne prestane potom jos 1.