Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Dijagnoza discarthrosis, spondylosis lumbalis

    Pitanje broj: #11140

    Dijagnoza je: scoliosis lumbalis dextroconvexa, spondylosis lumbalis i discarthrosis L4-L5, L5-S1.
    Da li možete da mi objasnite šta je to?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 09. 2008.
    • Poštovana,
      radi se o kombinovanom poremećaju građe kičmenog stuba deformitet sa oštećenjem slabinsko-krsnog dela kičmenog stuba. Skolioza je "kriva" kičma, spondiloza je okoštavanje, a diskartroza je oboljenje diska. Treba da uradite MR, LS kičme da bi se tačno i precizno opisao problem sa kičmom, a ne kao "discarthrosis". Terapija je rehabilitacija gde je prethodno napravljen teren sa tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 uz poštovanje saveta (izbegavanje fizičke aktivnosti, spavanje na tvrđem krevetu i dr.).
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #11140

    • Šta znaci dijagnoza: Sy lumbale doloosa. Discarthrosis L1-L2,L5-S1.

    • STUNA DISCARTHROSISI C5...C7 Molim Vas objasnite mi šta znači ovaj nalaz vratnog dela kičme. Unapred zahvaljujem.

    • Ispravljena fiz lordoza Spondylosis lum. Discarthrosis Thxll-l1.l2.l3.l5.s1

    • Zakljucak :spondiloticne promene sa sinistroskoliozom i polidiskopatijom Diskatroza od l1 do l5 nivoa

    • RDG i LS kičme: Discarthrosys L1-L2. Spondylosis. Možete li mi objasniti o čemu se radi? Hvala unapred.

    • Molim vas da mi objasnite dijagnozu,. Spondvlosis lumbalis Atherosclerosis.

    • Radio ct l5 c1 degeretivno hronicns dicskushermija sifra zo 1.6 radioloski pregled? Hvala unapred.

    • Scoliosis lumbalis sinistroconvexa incip. Postovani, Molim za prevod dijagnoze kicme sa nalaza za dete.

    • Scoliosis ver. Lumbalis. Spondylosis def. Lumbais et discarthrosis.

    • ana todorovic 17. 10. 2014.

      Tela bi da pitam zanimame dali je to opasna bolest oboljenje kicme i sta mozes da ocekujes meni je otiso kicmeni stub iskrivio se i doljni deo kicme me strasno boli koje su posledice od togo dali moze to dase leci. . . Hvala u napret

    • nenad tomasevic 29. 06. 2014.

      Kakve vezbe treba da radim sa ovim oboljenjem kicme -

    • Oba kukaa su operisana, 2006 i 2007 god. Ovaj nalaz je iz 2009 god. Desna noga je duža za 2 cm, pogrešno centrirana na desno. Leva noga je takođe centrirana na desno, ali trpi manje opterećenje jer je kraca. Danas je stanje sa kičmom dramatičnije, jer se do rehabilitacije teško može doći. Pojavili su se grčevi u rukama i u nogama. Može li tu pomoći kiropraktičar, hvala vam na odgovoru.

    • Kakve fizicke akzivnosti treba izbegavati? Dali je to opasno i dali moze dovesti do nepokretnosti?