Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11106

    Postovani,
    javljam se nakon 3 meseca od kada sam dobio bolove u donjem delu leđa i trnjenje leve noge (nadkolenice) nakon stajanja duže od 1 minuta. Hodanje, sedenje i ležanje mi ne smeta. Uradio sam MR LS kičme i on izgleda ovako: MR PREGLED LUMBOSAKRALNOG SEGMENTA KICME: T1 i T2 sagitalni; T1 korknalni tomogrami LS segmenta do nivoa Th12; T2 i PD transerzalni tomogrami L2-S1 segmenta. Ispravljena fiziološka lumbalna lordoza, sa sinistrokonveksnom skoliozom L segmenta (sa temenom u visini L3 korpusa i uglom angulacije od oko 14 stepeni) Pršljenska tela lumbalnog segmenta su održane visine, homogene MR strukture, bez fokalnih i difuznih infiltrativnih lezija; korporealni poredak je uredno održan. L2-3 i L3-4 IV prostor održane visine; IV diskovi bez degeneracije i bez manifestnih hernacija, nema kompromitacije spinalnog kanala niti suženja IV foramena L4-5 prostor održane visine; IV diskovi bez signifikantne degeneracije i bez hernacija. Spinalni kanal nije kompromitovan. IV formeni bez suženja. L5-S1 IV prostor blago sužen; prisutne minimalne degenerativne promene pokrovnih površina. IV disk bez značajne degeneracije, sa znacima minimalnog (incipientnog) anularnog bubrenja, bez kompresivnih manifestacija u pravcu spinalnog kanala. IV forameni bilateralno blago deformisani, bez intraformainalne radikularne kompromitacije. Konus i kauda su normalne morfologije; nema znakova hipertrofije korenova kaude (hipertrofične radikulopatije). Paraspinalne strukture su normalnog izgleda. ZAKLJUCAK: 1.SINITROKONVEKSNA SKOLIOZA LUMBALNOG SEGMENTA, BEZ PRATEĆIH GRUBLJIH DEGENERATIVNIH PROMENA POKROVNIH PLOČA I VI DISKOVA. 2.NEMA DISKALNIH HERNACIJA, KOMPROMITACIJE SPINALNOG KANALA, NITI SUŽENJA IV FORAMENA. lekar: Dr Sasa Popović, specijalista radiologije

    Odgovoreno: 19. 09. 2008.

Komentari na pitanje: #11106

    • Dr sci. med. Nikola Vukašinović 12. 10. 2009.

      Postovani, uradite i rentgen vratne kicme sa doplerom krvnih sudova vrata da bi videli zbog dega se javljaju vrtoglavice. Javite se sa nalazima. Do tada upotrebljavajte tbl. Cavinton 5mg 3x1, tbl. Dexomen 2x1, tbl. Mydocalm 3x1. Pozdrav

    • Osecam bol u donjem delu ledja, dijagnoza je diskartoza ls1, l5 nakon duzeg sedenja imam probleme sa nervozom i vrtoglavicu! Zeleo bih savet kako da smanjim problem!