Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11023

    Poštovani,
    septembra 2006.god.moj otac je imao moždani udar. Dg; Hemipresis l.sin. Po preporuci neuropsihijatra primao je 7 dana infuziju Nacl sol 500,0 +B1+B6+C+ampula aminophillina. I pored redovnih kontrola kardiologa, neuropsihijatra i terapije enalaprilom, redizorkom, bensedinom, on ima veoma jake i česte vrtoglavice.
    Da li su potrebna neka snimanja glave, šta bi ste nam Vi preporučili?
    Unapred hvala i pozdrav.

    Odgovoreno: 18. 09. 2008.
    • Poštovana,
      zar snimanja nisu urađena odmah, na početku? Treba da uradi CT mozga, dopler krvnih sudova vrata, laboratoriju sa krvnom slikom. Kakav mu je krvni pritisak, puls (broj otkucaja) i kardiološki nalaz (da li ima absolutnu aritmiju - preskakanje srca)? Da li boluje od još nekih oboljenja (diabet, hiperlipidemija). Odgovorite mi da bih Vam preporučio terapiju.