Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11005

    Što se tiče mojih napada oni izgledaju ovako: otprilike prije sam mogla hodati, samo osjetim da će mi se zamantati i ja stanem i to prođe. Ruke su mi hladne, a dlanovi znojavi, strah od goreg da ne padnem, nemam zraka, a sada je drugačije sada crno mi pred očima. Ne znam šta se dešava. Nije strah, već malaksalost, nešto se dešava u glavi, nekada ubrzano disanje, nekada od straha ne mogu da dišem, ne znam šta će se desiti i dok sjedim u naletima ili me probudi kada spavam, onda me strah da zaspim. Sada imam češće velike napade, a ovi su uobičajeni, skoro svakodnevni. Kada izađem napolje kao da sam pijana, kao da hodam u oblacima.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 16. 09. 2008.
    • Poštovana,
      verovatno mislite kada pominjete velike da su to napadi sa grčevima svih ekstremiteta, kada se pada i gubi svest. Ako je tako dijagnoza je sigurna, što se tiče ovih drugih to je suspektno ili su to kompleksni napadi. S druge strane ako se tako osećate, tumarate i niste stabilni neurološki nalaz ne može da bude uredan. Mogu da kažem da nastavite sa terapijom uz EEG kontrole sa postepenim povećanjem (i pored pospanosti, jer je cilj prorediti što više napade) kod neurologa - epileptologa.