Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10998

    Poštovani doktore,
    mojoj majci je postavljena dijagnoza-umerne kortikalne reduktivne promene bez denzimetrijskih alteracija. MSCT angiografija karotidnih, verbalnih i arterija Wilisovog kruga urednog nalaza. Ima 54 godine, svi nalazi krvi uredni. Doktor nam je rekao da je u pitanju demencija, prerano zastarijevanje mozga,moguća Alchajmerova bolest.
    Molim Vas za odgovor.

    Odgovoreno: 16. 09. 2008.
    • Poštovana,
      reduktivne promene su normalne za starosnu dob. S druge strane potreban je psiho test i neurološki pregled od strane neurologa koji se bavi bihejvioralnom neurologijom. Preporučujem da se javite njemu i da budete opširniji što se tiče njenih simptoma i ponašanja, jer meni niste ništa rekli o tome. Zašto ste ustvari počeli da dijagnostički sagledavate majku?