Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10979

    Poštovani,
    Moja mama, rođena 1954, hronično boluje od pareze, lumboišijalgije i diskurs hernije L4 L5 S1. U poslednje vreme malo-malo pa joj potpuno utrne noga, što je nekoliko puta rezultiralo padom na tlo, jer uopšte nije bila svesna da joj noga otkazuje. Ima i bolove u stomaku i stalno je, kako ona kaže, naduvena i natečena. Stomak joj je veliki iako se hrani umereno. Zbog bolova i malaksalosti otišla je kod lekara koji joj posle urađene analize krvi, čije rezultate navodim niže, prepisao antibiotike kako bi se smanjio broj leukocita, iako nije postavio nikakvu dijagnozu i nije joj rekao od čega boluje.
    Možete li Vi ustanoviti šta joj je, odnosno kakve pretrage treba sprovesti kako bi se utvrdio uzrok povećanih leukocita, nadutosti i opšteg lošeg stanja moje majke? Rezultati koji odskaču od normalnih vrednosti: WBC: 17,1 Lym: 5,7 Grn: 10,4 MCH: 32,2 PDW: 0,153 AST: 37 HOL: 7,97 HDL: 0,95 TG: 5.69
    Unapred vam od srca zahvaljujem.

    Odgovoreno: 17. 09. 2008.
    • Poštovana,
      što se tiče lumboisialgije preporučujem tbl. Rantudil forte 2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 uz rehabilitacioni tretman. Laboratorija nije kompletna, ali od onog što ste naveli vidi se da boluje od hiperlipidemije (hol=7,97, TG=5,69 naveden i HDL, ali nedostaje loš holesterol LDL da se napravi komparacija), gde preporučujem tbl.Sortis 20mg 1 uveče mesec dana, a potom 10mg 1 uveče. Leukociti su uvećani 17,1 što je znak infekcije, ali nedostaje kompletna leukocitarna formula da bi videli koje je prirode (bakterijska ili virusna), kolika je sedimentacija (SE). Što se tiče nadimanja, bolova preporučujem da se javi gastroenterologu zbog pregleda i ehoa abdomena a do tada tbl.Espumisan ili kapi. Naravno, zbog hiperlipidemije je potrebna dijeta u vidu izbegavanja svinjskog mesa i preradjevina, žumanca, upotreba manje masnog mleka i jogruta, mladog kravljeg sira i t.d. Pozdrav