Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10971

    Molim Vas da mi kažete nesto o kompresivnoj spondilotičnoj mijelopatiji. Kakva je to bolest, kako se leči i kakve su šanse za oporavak.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 17. 09. 2008.
    • Poštovana,
      spondiloza (okostavanje) najčešće vratne kičme pritiska i sužava kičmeni kanal te dovodi do oštećenja mijelina (omotaca) i daje mijelopatiju sa svojim simptomima koji su različitog intenziteta i zastupljenosti od osobe do osobe. Zavisi u kojoj meri je izražena što se vidi na MR. Terapija je rehabilitacija uz lekove tipa tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 a kod težih formi i hirurška intervencija na kičmi.