Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10830

    Imam 39 godina i povišeni pritisak . Pijem Concor 1/2 ujutru. Kada ujutru ustanem imam pritisak nikada viši od 130/80, puls 55 do 60. Nakon toga pijem Concor 1/2 i kada dođem kući sa posla izmerim pritisak i on je obično u najgorem slucaju do 140 /80, puls je oko 65 do 70 maksimalno. Kada sam primetio da imam pritisak, počeo sam sa laganim trčanjem i nakon kratkog odmora, puls mi se kao i srčani pritisak vrlo brzo vrati na normalu, nakon trcanja od oko 3 km. Takođe i gornji pritisak, ali nešto sporije. Radio sam ultrazvuk srca kao i test opterećenja . Dijagnoza: hipertensio alteralis labilis. Srčana akcija ritmična, tonovi jasni bez šumova, normalni disajni šum. Test opterećenja je negativan u smislu smanjene koronarne rezerve. Hipertenzivna reakcija na napor. Zanima me da mi objasnite da li je moguća reakcija da nakon jačeg obroka odmah osetim povišeni pritisak, kao bol u potiljačnom delu glave, bilo kao šire rasprostranjen, bilo kao lociraniji po pojedinim tačkama. Holesterol i trigliceridi mi nikada nisu bili iznad dozvoljenih granica. Da li treba da snimim krvne sudove glave?
    Unapred hvala.