Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10796

    Poštovani doktore,
    moj problem je trnjenje malog i domalog prsta leve ruke. Imam i česte glavobolje koje idu od leve i desne strane vrata, ka glavi i na donjem zadnjem delu glave. U zadnje vreme ponekad se jave i neki žmarci od struka na dole, slabost i neka vrsta utrnulosti, pa moram da sednem par minuta.
    Šta to može biti? Napominjem da radim puno za kompjuterom i loše spavam zbog kreveta. Imam 44 godine.

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Vaš opis tegoba i radnog mesta nedvosmisleno govori za spondilozu vratne i lumbosakralne kicme. Naravno sve to mora da se dokaže na imiging metodama. Možete za početak da uradite rentgen vratne i slabinske kičme, ali je bolja MR (magnetna rezonanca) tih oblasti. Sto se tiče terapije tbl. Rantudil forte 2x1, tbl. Sirdalud 4mg 2x1 i fizikalna terapija, tj.rehabilitacija, ali tek posle snimanja. Javite se sa nalazima. Pravite pauze na svakih sat vremena sedenja po desetak minuta stajanja i vežbi. Spavajte na što tvrđem krevetu.