Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10794

    Poštovani doktore,
    moja majka ima 47.god i već 15.god ima migrenu. Dijagnozu je dalo više lekara, ali bez i jedne uspešne terapije. Urađena su sva moguća ispitivanja, sve do mag. rezonance. Svi nalazi su uredni.  Jedina sigurna tvrnja jeste migrena. Koristila je sve moguće lekove, od antidepresiva, sedativa, antireumatika, analgetika, avamigrane, trodone, a glavoboljama nema kraja. Urađen je snimak vratnog dela kičme i Dg je spondiloza. Ni ona po svemu sudeci nije uzrok glavobolje, jer uzima terapiju Actasuid i Cavinton i glavobolje su i dalje učestale.
    Koji je Vaš savet i ako postoji neka terapija?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana,
      radi se o kombinovanoj glavobolji, znači postoji migrena, ali komplikovana sa glavoboljama uzrokovanim spondilozom i samim tim slabijim dotokom krvi u mozak. Preporuka za terapiju: za migrenu tbl.Imigran 1 na početku napada, a ako ne prođe još jedna, za spondilozu tbl. Rantudil forte 2x1, tbl. Sirdalud 4mg 2x1 i za cirkulaciju tbl. Cavinton 5mg 3x1 (posle jela). Uz to preporučujem i rehabilitaciju vratne kičme.