Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10706

    Posle mozdanog udara 2006god. Dg: Hemiparesis.L.sin, i pored redovnih kontrola kardiologa i interniste i uzimanja terapije enalapril, bensedin, andol, redizork, moj otac, koji ima 70 god. ima jaku vrtoglavicu. Laboratorijski nalaz: fibrinogen 4,2; Se. Er.1h-56 ; 2h-72. Da li treba da uradimo neka snimanja glave, jer nam to niko od lekara nije predlozio? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 12. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Prvo, povišena je sedimentacija, što znači neki upalni proces, a inače je to oskudna laboratorija, nema Leukocitarne formule, to nije ni najosnovnija krvna slika. Naravno, treba da uradite CT mozga, dopler krvnih sudova vrata i opštu laboratoriju. Koliki mu je krvni pritisak? Javite se sa nalazima.