Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10606

    Postovani Doktore! Hvala na odgovoru. U medjuvremenu gotovi su nalazi sa MR. Zakljucak je: ISHEMIJSKE LEZIJE FRONTALNOG I TEMPORALNOG POLA DESNE CEREBRALNE HEMISFERE, STARIJEG DATUMA. LINEARNA ISHEMIJA DONJEG TEMPORALNOG GIRUSA I FRONTALNOG SUBKORTEKSA LEVO, STARIJEG DATUMA. Vi sigurno bolje znate sta ovo znaci. Nama su rekli da postoje neka ostecenja koja poticu od nekog kao udarca, ostecenja od niza malih slogova i da postoji nesto kao izumiranje mozdanog tkiva. Rekli su da hirurski se to ne moze popraviti i da moze doci do pogorsanja, ali i ne mora. Mom ocu je izmenjeno u dosta velikoj meri psihicko stanje-ponasanje: neuvidjajan je, zaboravlja stvari uglavnom od nedavno, plasljiv je. Moglo bi se reci da se ponasa kao malo dete i malo je usporen. I sto je isto lose da je jako mrsav. Radili smo mu gastroskopiju, rendgen pluca, ultrazvuk jetre, pankreasa, itd., laboratorijski pregled radi provere stitne zlezde i nadbubrezne zlezde, laboratijsku analizu na helikobakterije, analizu na okultno krvarenje i na svim analizama nista. Dobro jede i spava i jako je mrsav. Ima nizak krvni pritisak (i ranije je imao), ali sada je oko 90/60 ili nesto vise. Doduse jako malo je dobio na kilazi od kako uzima Remeron, ali i dalje je jako mrsav. Na EEG i EMG analizama nista znacajno. Na CT i MR nema patoloskih promena. Na dopleru suzenje krvnih zila. Sada se ceka pregled duplex. Sta bi VI mogli da zakljucite ili preporucite na osnovu ovih opisa. Hvala Vam na odgovoru i pomoci unapred. Pozdrav!