Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

    POSTOVANI, IMAM 29 GODINA. VEC 10 GODINA SE LECIM OD TEMORALNE EPILEPSIJE. TACNIJE, POSLEDNJE TRI SAM BEZ TERAPIJE, JER NEMEM NAPADE, A OD ANTIEPILEPTIKA, KOJE SAM KORISTILA SAM PRETERANO POSPANA. MOJ OSNOVNI PROBLEM JE PRETERANA POSPANOST KOJA TRAJE POSLEDNJIH 10 GODINA, KAO I VRTOGLAVICE KOJE SU SE POJAVILE PRE 6 MESECI, PRACENE MUCNINOM, NAROCITO IZRAZENE KADA POMERIM POLOZAJ GLAVE, NE RETKO I U PREVOZU. EEG U BUDNOM STANJU POKAZUJE_UMERENI DO VISOKOVOLTIRANE TALASE ALFA FREKVENCIJE, TETA I DELTA FREKVENCIJE, POVREMENO, LEVO TEMPORALNO SA JEDNOM POJAVOM DELTA TALASA I DESNO TEMPORALNO, U TOKU HIPERVENTILACIJE BELEZI SE POJAVA DELTA TALASA TEMPORALNO, ZATIM DIFUZNO, KOJI TRAJU SVE VREME HIPERVENTILACIJE, PO PRESTANKU HV, AKTIVNOST SE VRACA NA STANJE PRE HV, ALI UZ POJAVU PERIODA SA POJAVE DELTA TALASA OBOSTRANO BITEMPORALNO, NEUJEDNACENOG TRAJANJA I VREMENSKOG RAZMAKA. PRE ,U TOKU I POSLE HV,PACIJENTKINJA NIJE PRIMETILA NIKAKVE SUBJEKTIVNE SMETNJE, EKG BO, ZA VREME HV, EKSTRASISTOLE U PARU, 60 PAROVA NA MINUT!, PO HV ,EKG SE VRACA NA NORMALU. NALAZ MI NIJE NIKADA ,NI SA TERAPIJOM BIO ZNACAJNO RAZLICIT. INACE, MOJ GLAVNI PROBLEM JE PRETERANA POSPANOST, KOJA SE MALO SMANJILA SA PREKIDOM UPOTREBE ANTIEPILEPTIKA, ALI ME I DALJE REMETI , SPAVAM KAD GOD STIGNEM, SVE ISPOD 12 SATI DNEVNO MI JE NEDOVOLJNO. A SAD, POSLE TOLIKO GODINA, DOKTOR MI PRVI PUT KAZE, DA SE TO VIDI NA EEG/U. NIKAKVIH DRUGIH PROBLEMA NEMAM. NMR ENDOKRANIJUMA SA ANGIOGRAFIJOM JE UREDAN, RADJEN PRE TRI GODINE. SADA SPIRALNI CT SA ANGIOGRAFIJOM UREDAN. NEUROLOSKI NALAZ DO SADA UREDAN. SADA HORIZONTALNI NISTAGMUS PRI POGLEDU DOLE I U LEVO GRUB, FINI HORIZONTALNI NISTAGMUS PRI POGLEDU GORE, ZBOG CEGA ME POSLAO ORL SPECIJALISTI ORL JE ISTI NALAZ POTVRDILA. URADILA KALORIMETRIJSKI TEST, URADILA SEP, A ZAKLJUCAK JE LEVOSTRANA PAREZA VESTIBULARNOG NERVA 60%. IAKO JE IMALA UVID U NORMALAN NALAZ SPIRALNOG CT,ORL DOKTORKA MI JE REKLA DA SUMNJA NA SINDROM MOZDANOG STABLA I DA HITNO URADIM NOVU, KVALITETNU NMR. STA SADA DA RADIM? KAKO SE TO POSPANOST MOZE VIDETI NA EEG=U, KAKVE VEZE IMAJU VRTOGLAVICE I ORL ZAKLJUCAK SA TIM? STA ZNACI ORL ZAKLJUCAK I DA LI JE NEOPHODNO DA RADIM NMR O SVOM TROSKU ,JER SE NEUROLOG NE SLAZE SA PREDLOGOM ORL I NECE ME UPUTITI DALJE NA NOVU NMR OBZIROM NA SKORO URDJEN CT. POSPANOST ME OZBILJNO REMETI, SVE SAM MOGUCE PRIRODNO POKUSALA, DO SAD SAM NA PITANJE STA SA TIM DOBIJALA ODGOVORE DA TO NIJE ZNACAJNO. NA KRAJU SU ISKLJUCENI ANTIEPILEPTICI, A SAD JE ODGOVOR NA TO PITANJE,V IDECEMO? NA NALAZ ORL,NEUROLOG KAZE DA CEMO VIDETI STA DALJE ZA TRI MESECA. NEUROLOSKA TERAPIJA: BEVIPLEKS 3_1 DRAZEJA ,OHB 12 1 NEDELJNO. ORL MI JE REKLA DA CE MI PREPORUCITI TH, TEK SA NOVIM NMR NALAZOM. STA MOGU DA URADIM SA POSPANOSCU I VRTOGLAVICOM? ZAISTA JEDVA FUNKCIONISEM... MNOGO VAM HVALA UNAPRED!

    • Postovana, MR glave i spiralni CT nisu isto. Sto se tice sumnje na leziju mozdanog stabla tu je bolji MR jer taj deo CT ili ne vidi ili ga slabije vidi, ali treba uraditi MR mozga sa angiografijom. Treba uraditi i dopler krvnih sudova vrata. Kakav je ostali neuroloski pregled osim nistagmusa (cerebelarne probe i drugo). Predlazem terapiju uz postojecu tbl.Tanakan 3x1, tbl.Cardiopirin 100 1x1 uz vec postojecu. Javite se sa nalazima. Pozdrav