Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10518

    Molim Vas da mi odgovorite koji je tip nistagmusa karakteristican za MS, ako postoji odredjeni tip i koji poremecaji u vidu karakterisu MS. Hvala

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovani, nema posebnog tipa nistagmusa karakteristicnog za MS ide od najsitnijeg do grubog, sa rotatornom komponentom sto sve zavisi od oblika i faze MS. Moze ici i bez nistagmusa. Cesto jedan od prvih simptoma ili oboljenja koja karakterisu MS je retrobulbarni neuritis koji se karakterise gubitkom vida ili jednog njegovog dela na jednom oku isli snizenjem vida na tom oku. Nekad su to i duple slike. Mada opet moze bolest ici ili poceti bez smetnji vida. Pozdrav