Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10501

    Postovani doktore, da li je normalno da nam se ponekad zavrti u glavi ili izgubimo ravnotezu? S vremena na vreme i obicno leti kada sam pod nekim stresom, imam osecaj da na trenutak gubim ravnotezu. I to u situacijama kada se krecem, pa stanem - kao da me neko gurne ili kad hodam, osecaj da me neko vuce na jednu stranu. Ponekad, retko, u jednom delicu sekunde, kao da mi svest zatreperi. Pozdrav za najboljeg doktora!

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovana, hvala na pozdravu. Ponekad se desavaju u normalnim okolnostima vrtoglavica ili kratkotrajno zanosenje, ili vrtoglavica pri savijanju ili naglom ustajanju. Medjutim, ako tegobe dobijaju na intenzitetu ili ucestalosti treba ih ispitati. Bitan je neuroloski pregled. Potom proveriti eventualne varijacije krvnog pritiska (nizak ili visok), eventualni poremecaji u krvnoj slici (anemija), stanja organizma (stres, mesecni ciklus kod zena i dr.), a onda po potrebi uraditi MR mozga i druga snimanja. Pozdrav