Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10489

    Postovani, imam 44 godine. Od 18 godine prvi put sam osetila probadajuci, pulsirajuci bol u glavi i to na gornjem levom delu u jednoj tacki. Bol je najlakse opisati kao ubod i to u precniku od pola santimetra ili manje, kratkog trajanja i razlicitog intenziteta. Najlakse bih opisala to kao ubod pletacom iglom u dubinu od pola cantimetra, dakle blize povrsini. Tada su radjena snimanja glave i vrata i receno je da nema nicega i da je nalaz uredan. Taj bol je postao sastavni deo mog zivota do danasnjeg dana i konstantno se javljao bez ikakve veze sa stresom ili bilo cime drugim, a u zadnje vreme mi se cini da je intenzivniji nego ranije. S obzirom na godine zivota i na trajanje ovog bola, interesuje me da li je potrebno da sada radim neka ispitivanja i sta da preduzmem da se bol nekako ukloni. Narocito mi smeta sto se pojavljuije nenajavljeno i nevezano za doba dana i situaciju u kojoj sam.

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovana, kakav vam je krvni pritisak i kakav vam je vid? Da li ste izolozeni vecem psihofizickom zamoru (mada su danas svi izlozeni ali svako reaguje na drugaciji nacin!)? Da li se ataci bola javljaju vise puta u toku dana? Uradite MR mozga, EEG i laboratoriju sa krvnom sliko pa se javite sa nalazima. Terapiju cu vam saopstiti nakon vaseg odgovora. Pozdrav