Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10469

    Pitanje za neurologa. Imam 22 godine. Imala sam pre godinu i po dana utrnelost i ukocenost cele leve stane tela i desne stane lica koja je trajala oko 10 minuta. Posle toga se sve vratilo u normalno stanje. Na skeneru, pa potom na magnetnoj rezonanci je utvrdjena lezija na desnoj strani glave. Posle 6 meseca na kontrolnom snimku lezija se smanjila i skoro povukla. Konacno se moglo govoriti o mozdanom udaru. Ali, pre toga mi je uspostavljena dijagnoza epilepsije i jos uvek pored dijagnoze mozdanog udara stoji i epilepsija g40, prepisani su mi antiepileptici. Svi ostali nalazi su u redu, nema nikakvih smetnji. Pitanje: zasto i dalje imam dijagnozu epilepsije kada se jasno vidi da se radi o mozdanom udaru, nemam nikakve epilepticne napade, a lekove sam pocela da pijem posle 3 meseca od te reakcije?