Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10455

    Postovani, moja dijagnoza je parapareza spastica, a pre dve godine sam imala mozdani udar, nakon cega se ne krecem, jedino malo sa tarapeutom kada vezbam cetiri puta nedeljno, medjutim sada su i problemi sa mokrenjem ucestali (precesto mokrim i tesko zadrzavam mokracu), sto mi dosta otezava situaciju. Imam 42.godine, a 1978. sam na Banjici operisana od x nogu, nesto kasnije sam operisala levo oko, sad nosim naocare, ali osecam cesto bolove u ocima, a pogotovo u levom. Da li ima neke mogucnosti da prohodam i izlecim problem sa mokrenjem ili bar zalecim. Unapred zahvalna Tatjana

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Postovana, dijagnoza paraparesis spastica moze ici sa smetnjama mokrenja u Vasem slucaju po imperativnom tipu kod nekih drugih oboljenja, to nema veze sa mozdanim udarom. Lecenje pravog oboljenja ce uticati i na sfinkterijalne tegobe, kao i na hod. U tom cilju ako niste, uradite MR mozga, komplet EP. Da li postoji na telu neki nivo od koga na dole osecate slabije dodir? Uporna rehabilitacija je vrlo bitna. Javite se sa nalazima i odgovorima. Pozdrav

Komentari na pitanje: #10455

    • Poštovani, imam cerebralnu paralizu od malih nogu ali pokretan sam, nisam bio u kolicima. Hodao sam do 19 godina bez pomagala, posle sam uzeo stake do 27 godina sam bio super. Kad sam napravio 27 godina pojacala mi se spastika misica i evo tri godine imam problema sa spastikom. Stezem se u lumbalnom delu. Napravio sam snimke, kompjuterska tomografija. I mozak sam snimao. Kazu doktori dobar sam, samo imam problema sa kičmom. Postoji naduv prslena lumbalnog dela spondilozni. Molim vas da mi odgovorite da li ima mogucnost da se namale taa spastika sad imam 30 godina?