Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10328

    Star sam 73 godine.Vise od 20 godina lijecim hipertenziju i sada je bas uspjesno kontrolisem sa manjim dozama TRITACE i PROPRANOLOL /2,5 X1 i 2OX2/, uz umjerene restrikcije u hrani i bez alkohola, osim malo piva. Neredovno uzimam ANDOL 1OO i o,75 mg bromazepama pred spavanje. Imam nesto povecane masnoce, a secer je oko gornje granice. Na krvnim sudovima u ocima postoje promjene izmedju prvog i drugog stepena. Brine me pojava povremene "zabljesnutosti" ne nalazim bolji izraz, koja traje desetak minuta do pola sata. Pojavljuje se svakih 1O,15,2O, a nekada prodje i mjeses i vise dana. Rjedje je ljeti nego u zimskim mjesecima.Ovo traje najmanje tri godine, a mozda u zadnje vrijeme potraje nesto duze. Dok to traje ne mogu citati ili raditi nake stvari slicne tome, a inace vidim, ne smeta mi pri obavljanju drugih poslova, pa ni u voznji automobila. Krvna slika mi je uvijek dobra. Glavobolje dobre, vrtoglavice ili slicno nemam. Sta treba preduzeti, lako je pogoditi cega se plasim.

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Postovani, prvo Andol ili Aspirin protect 100 (ili Cardiopirin) morate uzimati stalno, samo tako imate terapijski ucinak. Sto se tice vasih tegoba to je simptomatologija zadnje cirkulacije i ima tretman TIA (tranzitorni ishemijski atak). Uvedite uz postojecu terapiju i drag.Trental 400 2x1 (posle jela), tbl.Cavinton 5mg (3x1). Uradite MR mozga sa angiografijom, dopler krvnih sudova vrata. Javite se sa nalazima. Pozdrav