Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10268

    Imam bolove iznad levog oka do obrve. Dijagnoza: Neurosa n. trigemini. Ovo traje više od jedne godine. Urađen EEG: desinhronizovan, dopler krvnih sudova vrata: degenerativno promenjeni ispred životne dobi. Terapija: carbapin 2x1/2 plus redizork a 4,5 1x1. Posljednja 4 meseca terapija: neurontin 300 1x1 i trental 400 2x1. Stanje se nije poboljšalo. Bolovi se javljaju povremeno, približno svakih 1/2h kada ne mogu da gutam i govorim. Ne znam šta dalje. Očito da je lečenje bilo neuspešno. Pročitao sam u vezi sa ovim informaciju na ovom sajtu. Molim vas kažite mi: šta dalje?

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Postovani, ne postoji neuroza n.trigemini, verovatno mislite na neuralgiju n.trigemini. EEG nije dovoljan opis samo desinhronizovan, potreban je i nastavak izvestaja. Treba da uradite SEP trigeminusa. Potom doze Neurontina mogu da se povecavaju do 900mg dnevno cak i vise, isto tako doza Tegretol CR (Carbapine) moze da se povecava do 3x1 pa i vise. Vase doze su pocetne i najcesce nemaju neki efekat zbog cega se povecavaju shodno intenzitetu tegoba. Javite se sa nalazom. Da li imate i bolove ispod, donjom stranom lica do ustiju? Pozdrav