Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10198

    Pre 12 godina imala sam parezu oka, zbog dugogodisnjeg visokog pritiska (200/120). Primala sam manitol sa vitaminima i oikamidom. Oko je bilo pokriveno gazom, sve dok mi nije bilo malo bolje. Od tada pije redergin od 4,5 jednom dnevno, cardiopirin, norvasc od 5mg u podne, sortis od 10 uvece, siofor od 850 2 puta dnevno. Prosle nedelje mi je bilo mutno u glavi, bez vrtoglavice. Primila sam tri infuzije manitola sa oikamidom i vitaminima i predlozeno mi je da pijem tanakan 3 puta dnevno i plaveks, sa svom ovom terapijom. Lekari imaju razlicito misljenje povodom plaveksa, a ja imam i suzenje karotida 30 procenata. Da li treba da koristim plaveks?

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Postovana, tbl.Redergin 4,5mg je bolje da se uzima 2x1/2. Kolike su vam vrednosti secera? Tbl.Plavix su odlicne (oprez kod krvarenja i čira na želucu) ali uzimajte ih bez tbl.Cardiopirina. Plavix se uzima jednom uveče, uz to zbog suženja karotida uzimajte tbl.Sortis 20mg 1 uveče, može i Tanakan 3x1. Kontrolišite dopler krvnih sudova vrata na 6 meseci. Pozdrav