Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10129

    Poštovani doktore, imam problem sa mokrenjem i rečeno mi je da je to možda i neurološki problem, pa vam se zato obraćam i iznosim ukratko šta sam sve do sada uradila. Od pre godinu i po samo uz odredjen položaj mogu da mokrim normalno, mada i to nije kao nekada, dok se nije problem pojavio, a inače mlaz je tanak i imam osećaj kao da postoji neka prepreka. Posle silnih ispitivanja uradjena mi je cistometrija sa mokrenjem i njihov zaključak je: Cistometrijski kapacitet bešike odgovarajući. Senzibilitet očuvan. Registrovana umerena hiperaktivnost detrusora uz nešto povećanu uretralnu rezistenciju, a još mi niko nije odgovorio šta je tačno ta uretralna rezistencija. Moj urolog kaže da to nije ništa. Pošto sam se umorila od raznih pregleda prestala sam ići kod lekara, ali pre dva meseca nastao je nov problem učestalo mokrenje i stalan nagon na mokrenje. Dobijala sam razne lekove, radila urin i urinokulturu i nalaz je bio uredu, a moj problem i dalje prisutan. Osećaj peckanja, tačnije žarenje u predelu vagine, a to peckanje ne osećam dok mokrim. Uradjena mi je cistoskopija i piše ovako: Orif. uretre intaktan. Uretra lako edemetozna i hiperemična i sam vrat bešike sa malo petehija i ekhimoza, ostali deo bešike uredu. Kod ginekologa osim sekreta koji je treća grupa nalaz je uredu. Imam 39 godina, jedno dete. Molim Vas da mi kažete da li je moguće da postoji neki neurološki problem zbog koga imam ovakve probleme. Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru.