Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #10069

    Molim za detaljnije objasnjenje bolesti pod sifrom G61.9 i kako se uopste moze leciti.

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Postovani, G61.9 u medjunarodnoj klasifikaciji oznacava nespecificno (neoznaceno) zapaljensko oboljenje zivaca, ponavljam nespecificno jer verovatno jos uvek nije cista dijagnoza. Utvrdjuje se izmedju ostalog pomocu EMNG. Terapija ide od kortikosteroidne terapije, preko imunoglobulina, do plazmafereze (terapijska izmena plazme). Suvise malo podataka ste mi dali da bih vam preciznije odgovorio. Napisite konkretne nalaze ili otpusnu listu, ne znam sta vec od dokumentacije imate i koje tegobe su u pitanju. Pozdrav