Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Crvenilo tabana

    Pitanje broj: #144589

    Već neko vreme (7 dana) mi se na tabanima pojavljuje crvenilo, uvek na istim mestima, prilično me svrbi! Uglavnom se pojavljuje u večernjim satima! Da bih umirila svrab obično potopim noge u sodu bikarbonu i to deluje-malo mi umiri crvenilo i svrab! Izbegavam da konzumiram namirnice na koje mi je ranije organizam reagovao (mleko, banane).

    Odgovoreno: 22. 02. 2016.

Komentari na pitanje: #144589

    • Poštovana dr Zorice, obraćam se Vama sa molbom da mi ako je to moguće pomognete. Na tabanu mi se pojavila crvena fleka veličine petodinarca. Prvo se pojavi modar plik, posle par dana se zagnoji, koji kasnije pukne ali ostaje crvena fleka i na sredini se zadrži belilo kože. Promena ne izaziva bol ali stvara neprijatan osećaj. Taj slučaj mi se pojavi u glavnom u proleće u nazad tri - do četiri godine. Prvo bitno ja to mažem 5-6 dana Elocom kremom i to prođe. Ove godine sam mazao desetak dana isto tom kremom i nije se udaljilo crvenilo. Nisam išao kod dermatologa rekli su mi lekari opšte prakse da što više izlažem stopalo iz obuće i bez čarape, s tim da povremeno prešpricam 2x na dan sa Octeniseptom ( antiseptik ). Posle desetak dana ove primene meni je i dalje situacija na tabanu ne promenjena. Stariji sam čovek 74 godina pa Vam se obraćam možda mi možete pomoći, Unapred se zahvaljujem spreman sam da Vam i platim ako imate rešenje za navedeni problem.