Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #139190

    Pitanje za dr zoricu milosavljević slavnić: od moje 12-13 godine izrasle su mi dlačice iznad usana, kao brčići. Dugo sam se nosila sa tim problemom, plašeći se da nešto preduzmem po tom pitanju, a rekli su mi da nisam kandidat za lasersku epilaciju. Tako da sam konačno odlučila da ih izdepiliram. Izdepilirala sam dlačice iznad usana voskom, međutim problem je taj što mi je koža iznad usana sada nekako siva, onako siva kao kod muškaraca nakon brijanja. A nikada nisam brijala, nisam koristila ni depilacijske kreme, nisam dlačice ničim tretirala ni na koji način osim tek nekoliko puta depilacija vosom, a takođe nisam ni opekla kožu voskom. Pa da li postoji rešenje da mi koža iznad usana bude normalne boje? Da li postoji neka krema koja bi to mogla da reši? Ne razumem zašto mi koža ostaje siva nakon depilacije nausnica? Inače dlačice su mi mekane i paperjaste, ali tamne. A koža lica mi je svetla, dosta sam bleda.

    Odgovoreno: 03. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Nausnice, ili dlačice iznad usana mogu biti hormonske prirode ili se nasleđuju. Kod uklanjanja istih voskom treba prethodno naneti beby puder da se ne bi oštetio površni sloj kože i time izazvala hiperpigmentacija. Pored toga postoje na tržištu kreme za izbeljivanje koje treba nanositi uveče na kožu, duži period (nekoliko meseci) . Svaki tretman na koži može izazvati diskretnu promenu boje.
      doc. Dr sc. Med. Zorica milosavljević