Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #138610

    Postovani, pre 5 dana sam pala sa rolera i izdrala levi dlan. Nisam otisla kod lekara na ispiranje jer se radi o povrsinskoj izderotini, pa sam u kucnoj radinosti najpre isprala vodom a potom alkoholom. Prva tri dana sam ispirala rivanolom i mazala hidrociklin i tako drzala pod gazom preko noci, a od prekjuce se trudim da bude na vazduhu sto duze. Medjutim, mislim da bi trebalo da se uhvatila do sad tamno braon krasta ako je sve u redu, ali je u mom slucaju dosta svetlije braon i presijava se. Treba li da se zabrinem i konsultujem lekara ipak?

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Povređivanjem površnog sloja kože oštećuje se površni sloj kože ili više slojeva što omogućava da se bakterije unesu u kožu i izazovu površnu upalu kože i sporije zarastanje. Vi ste ispravno radili sa dezinfekcijom kože, ali to nekada nije dovoljno, pa je potrebno primeniti lokalno antibiotski preparat, a nekada čak i piti antibiotik dok rana ne zaraste.