Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #138450

    Postovanje. Imam sina od 5god. Ima alerg. Bronh. Astmu. Na jesen, zimi i u proljece koristi terapiju. Ljeti nema terapiju, ali je svrab intenzivniji na sredini vrata i na sredini ledja, ali isto i svrab usiju, uz to ide i kasalj i kihanje. Traje do 10 min i nestaje. 2-3 puta u toku dana, nezavisno gde bio unutar kuce ili van. Nocu isto tako nema mira u spavanju. Na ledjima od cesanja ostaju tragovi noktiju kao ogrebotine ali nestaju nakon 5-6min. Hvala na odvojen vremenu.

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Bronhijalna astma vrlo često ide uz pratnju alergijske kijavice i atopijskog dermatitisa koji se karakteriše suvom kožom i upornim svrabom. Za kupanje treba koritstiti uljane kupke, lagano utapkati kožu posle tuširanja i u prva tri minuta naneti tanak sloj hidrantne kreme. Nekada je potrebno da se piju lekovi kao što je aerius da bi se svrab još više umanjio.

      doc. Dr sci. Med. Zorica milosavljević slavnić