Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #137635

    Postovani, imam tipicnu gusciju kozu (dijagnoza keratosis pilaris) po rukama, od pocetka do tricepsa, negde manje negde vise, s'tim sto mi je desna ruka znatno cistija od leve, sto mi je cudno. Da li konzumiranje vitamina a moze pomoci? I da li konzumiranje vitamina a moze biti opasno? Ili da uradim test na intoleranciju hrane? Posto prosto ne verujem da za to nema leka.

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Dijagnoza; keratosis pilaris, najčešće je nasledno oboljenje ili u sklopu atopijskog dermatitisa. Za lečenje se koriste kreme sa većim procentom uree u svom sastavu (10% , 15% .) . Promene nisu u zavisnosti sa intolerancijom ishrane. Vitamin a nije štetan.

      doc. Drsc. Med. Zorica milosavljević slavnić