Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #31078

    Poštovani,
    imam 25 godina i već 3 godine imam probleme sa gljivičnom infekcijom genitalnog trakta, verujte mi da nema leka koji nisam probala, uzimala sam flukonazol oralno, stavljala sve vrste antigljivičnih vaginaleta, zadnje što sam uzimala su bile kapsule lactogyn, 2 kutije od po 14 kapsula, sekrecija je i dalje prisutna, za sad nisam primetila da imam probleme sa imunitetom u smislu da se lako razbolim, baš naprotiv, partnera nemam, molim vas za neki savet.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      gljivična infekcija može biti vrlo uporna i dosadna. Za početak potrebno je odraditi vaginalni i cervikalni bris da bi se isključila kombinovana infekcija. Ako je samo kandida u pitanju potrebno je terapiju dosledno sprovoditi u 3 vezana ciklusa, npr 3 vaginalete canestena pre menstruacije, a zatim nakon ciklusa aplikovati jednodoznu vaginaletu ili canesten od 500mg ili vaginaletu lomexina (i tako u 3 ciklusa). Paralelno koristiti tablete laktogina ali 6 nedelja u kontinuitetu i uz to izbegavati slatkiše koje mogu pogodovati razvoju gljivičnih kolonija. Za intimnu higijenu koristiti tantum rosu (izbegavati sapun).