Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #103148

    Zdravo, molim vas da mi odgovorite. Puno se plašim, imala sam dva dana pritisak, bila sam kod doktora opšte prakse, dala mi je lek Tensek i Prelindu. Nakon nekoliko dana dobila sam lupanje srca i to traje već šest dana neprekidno. Lupa osim kad sam u ležećem položaju. Internista mi je reko da je možda štitna žlezda i zakazala sam snimanje. Nije mi ništa natečeno, inače sam bubrežni bolesnik. Imam ciste na bubrege sve sam snimala i sve je u redu osim ove žlezde. Kako se ona leči, molim vas objasnite mi.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 07. 2012.
    • Poštovana,
      u okviru planiranih ispitivanja internista je naveo da ispitate funkciju štitaste žlezde, jer poremećaj rada ove žlezde može dovesti do pojave ubrzanog rada srca, zamaranja, skoka krvnog pritiska, porasta masnoća u krvi. Potrebno je da se javite endokrinologu koji će vam odrediti koje pretrage da uradite i najverovatnije ultrazvuk. Dakle na osnovu pregleda napraviće plan ispitivanja.