Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #230661

    Poštovani, od oktobra prošle godine imam problem sa gutanjem, tačnije osećam kao da imam određenu prepreku u grlu kada treba da progutam nešto, u maju ove godine sam prvi i jedini put imala gušenje, osećala sam kao da mi se grlo zatvorilo, bila sam na urgentnom nisu videli nikakvu prepreku u grlu, uputili su me na pregled kod interniste, nakon nekih krvnih pretraga utvrđeno je da je sa te strane je sve u redu. Internista je preporučio pregled neurologa i endokrinologa, obavila sam MR glave sve je ok, sa endokrinoloske strane takođe, posećivala sam različite specijaliste orl ali sam ostajala bez dijagnoze, sa desne strane vrata u predelu desnog krajnika osećam bol koji se spusta duz te strane vrata kada blago pritisnem, takođe pri dodiru tog dela osećam kao kao da mi se grlo stegne, doktorka opšte prakse mi je rekla da primećuje da je desni krajnik uvećan. ORL specijalisti su mi radili samo osnovni pregled ogledalom, nikakve dodatne dijagnostičke procedure, uglavnom sam završavala sa nekim kapima za nos, lekovima za alergiju, sredstvima za inhalaciju, itd. Ćerka mi je rekla da u toku noći dok spavam čuje da ispustim specifičan zvuk i onda krenem da šištim na par trenutaka ( kao balon kad se izduva). U poslednje vreme sve manje mogu da jedem određenu hranu, npr hleb mora biti mekan, paradajz bez ljuske, meso ne mogu jesti itd. Nisam pušač, ne pijem, nisam gojazna, imam 51 godinu, preležala sam Koksaki virus pre par godina, od tad sam na terapiji Concor cor 1.25 mg. Htela sam da Vas zamolim za savet, kom lekaru bi se trebalo obratiti, da li imate neku ideju šta bi moglo uzrokovati takav problem ili koje bi bar dijagnostičke procedure ili krvne parametre trebalo odraditi. Unapred zahvalna